Професійні системи підлогових покриттів в Україні

Асфальтова основа спортивних майданчиків

Асфальтова основа спортивного майданчика

Рекомендації щодо підготовки асфальтної основи:

Асфальтова основа є одним із найбільш популярних типів основи для спортивних майданчиків. Воно відрізняється міцністю, довговічністю та здатністю витримувати високі навантаження.

  • Подушка для асфальтної основи готується відповідно до передбачуваних навантажень (пішохідні або автомобільні) та з урахуванням типу ґрунтів. Зазвичай шари, що підстилають, це пісок – 15-30 см, щебінь -15-20 см.
  • Асфальт укладається в два шари по 4 см, при цьому нижній шар виконується з крупнозернистої асфальтної суміші, а верхній шар виконується з дрібнозернистої асфальтної суміші. Для об’єктів з обмеженим бюджетом асфальт може укладатися в один шар завтовшки не менше 5 см. У цьому випадку досить складно досягти необхідної рівності і уникнути утворення калюж на майданчиках з великою площею.
  • Для ліквідації води з поверхні майданчика, основі необхідно задавати ухил 0,5 – 1%. При необхідності повинен бути влаштований водозкид по краях майданчика. В основі не повинно бути западин, в яких може збиратися вода.
  • При змочуванні вальців катка необхідно користуватися лише водною емульсією.
  • Після закінчення робіт з асфальтування, до початку робіт із укладання покриття має пройти не менше 14 днів, період дегазації. Полив поверхні холодною водою прискорює дегазацію

Установка ігрового обладнання провадиться до укладання безшовного покриття.

Вимоги до асфальтної основи:

  • Асфальтова основа повинна бути укладена не менш як за 7 днів, до моменту укладання спортивного покриття.
  • Основа повинна мати ухил 0,5-1% для відведення зливової води з території майданчика.
  • Основа не повинна містити западин, в яких може збиратися вода.
  • Основа має бути рівною і чистою. Перевірка рівності основи проводиться шляхом докладання чотириметрової рейки у різних напрямках. Зазор між поверхнею основи та рейкою не повинен перевищувати 5 мм. — На поверхні готової основи не допускається плям машинної олії, бензину, дизпалива, розчинників.

Влаштування спортивного покриття на асфальтову основу завершує процес створення безпечного та комфортного ігрового простору. Визначення потрібного виду спортивного покриття для певного виду спорту та його правильне встановлення гарантують безпеку та зручність гри для спортсменів.

Прокрутити вгору