Сьогодні існує широкий асортимент матеріалів, які покращують міцність та захищають бетонні підлоги. Одним з найбільш простих та економічних методів є застосування топінгу – нанесення сухих сумішей на верхній шар бетону під час заливання, з подальшим оздобленням затиральними машинами.
Така технологія є найбільш популярною і широко застосовується у різних сферах будівництва, включаючи виробничі приміщення, автопаркування, склади та торговельні комплекси.
Методи нанесення топінгу для бетонної підлоги
1. Dry-to-wet
При застосуванні топінгу традиційно використовується технологія «сухий по мокрому» (dry-to-wet):
- Сухий порошок розсипається вручну або спеціальними машинками на поверхні.
- Покриття залишається на деякий час для просочування вологою з основи.
- Проводиться фінішна обробка за допомогою дисково-лопатевих машин для максимального зчеплення топінгу з бетоном.
У топінгу, просоченому водою, відбуваються ті самі процеси, що і при схоплюванні і твердінні бетонної суміші. В’язкою речовиною і в тому, і в іншому випадку є цемент. Завдяки цьому топпінг, що схопився, міцно з’єднується з бетоном і тільки серйозні помилки при влаштуванні бетонної підлоги або втручання природних явищ (у разі виконання робіт на вулиці) здатні призвести до відшарування топінгу, що схопився, від поверхні бетону.
2. Wet-to-wet
Ще одна технологія — wet-to-wet (WTW), «мокрий по мокрому»:
- Топінг змішується з водою.
- Викладається на новий бетон як додатковий шар.
- Розрівнюється та обробляється дисково-лопатевою затиральною машиною.
- За допомогою WTW-технології отримують ідеально рівну та максимально міцну поверхню бетонної підлоги, а також рівномірне фарбування.
На відміну від сухої технології, товщина шару, що зміцнює, при даному способі може бути збільшена в 5-7 разів. Зовні топпінгову підлогу складно відрізнити від полімерного покриття, роботи виконуються в максимально короткі терміни, а матеріали коштують дешевше.
ТЕХНІКА НАНЕСЕННЯ ТОПІНГУ
Головна умова правильної та довготривалої служби бетонної підлоги – дотримання технології при їх заливці та зміцненні. Це досить тривалий та непростий процес:
Етапи робіт
- Укладання ізоляції.
Як ізоляція служить звичайна плівка. Вона покликана запобігти витіканню цементного молочка та уберегти бетонну підлогу від швидкого висихання.
- Армування бетону
Армування – процедура для запобігання тріщиноутворенню, що дозволяє зміцнити топпінгові підлоги, значно збільшивши її експлуатаційні характеристики. В результаті: топпінгові підлоги стають міцнішими; Існує кілька способів армувати бетонні підлоги: в’язка арматурного каркаса, армування звареною металевою сіткою або шляхом додавання в суміш металевої фібри. - Приймання бетону
Застосовується бетон марки не нижче М300. Приймання здійснюється через бетононасос або прямим зливом з міксера. Перерви між міксерами не повинні перевищувати 30 хвилин. Вібрування бетонної суміші здійснюється за допомогою віброполутера. Це допомагає видалити повітря з бетону та зробити його більш щільним. Головне не переборщити з вібрацією, бо бетон може розшаруватись. Площинність та рівень визначають за допомогою ротаційного лазерного нівеліру та приймача лазерного випромінювання. - Внесення зміцнювального матеріалу
Внесення топінгу для зміцнення верхнього шару відбувається за допомогою спеціального візка з дозатором. Топінг підлога починає вбирати вологу від бетонного шару. - Затирання верхнього шару
Спочатку поверхня обробляється дисками з інтервалом між проходами в 20-30 хвилин, бетон з кожним разом стає щільнішим, а фракція шару, що затирається дрібніше. Після того, як сліди від взуття на бетоні будуть глибиною менше міліметра, можна починати обробку бетону лопатями. - Обробка бетонної підлоги рідким полімерним просоченням
Валиком наноситься на відшліфовану поверхню, зазвичай потрібно не менше 2 шарів просочення. Щоб уникнути пересихання і розтріскування полімерної плівки, що утворилася, її закривають поліетиленом. - Нарізка усаджувальних швів
Щоб новий бетон не розтріскався, через 2 дні після просочення в ньому нарізаються шви глибиною в 1/3 стяжки. Вони утворюють правильні квадрати із довжиною боку 5 – 6 м. Робота виконується болгаркою із алмазним диском. - Герметизація швів
Через два тижні після нарізки шви заливаються поліуретановим герметиком.
Ремонт топінгової підлоги
Якісна топпінгова підлога експлуатується тривалий час без будь-яких ремонтних робіт. Однак з часом він може стиратися, через що погіршується початкова текстура. Якщо монтаж був виконаний з порушеннями технології монтажу, топінговий шар може відділятися від бетонної поверхні.
У разі локального відшарування, появи невеликих поверхневих тріщин або надмірної появи пилу проводиться відновлення пошкоджених ділянок:
- поверхню зачищають за допомогою абразивних пристроїв;
- проводиться знепилення;
- наноситься ґрунтовка, яка забезпечує високий рівень зчеплення топінгу з основою;
- наноситься захисний шар.
Якщо поверхню зруйновано більш ніж на 40%, відремонтувати топпінговий шар неможливо. В цьому випадку проводиться повний демонтаж за допомогою фрезерувальних або дробоструминних інструментів. Далі поверхня знепилюється, наноситься нове захисне покриття.
Топінг для бетонної підлоги – дуже вимогливий матеріал, технологія його нанесення потребує високої кваліфікації майстрів. Не варто виконувати цю роботу самостійно. Найменші порушення здатні спричинити відшарування та руйнування, а відповідно – дорогий ремонт. Займатися облаштуванням топінг-полів мають виключно професіонали, які можуть гарантувати очікуваний результат.
Монтаж підлог даного типу – один із напрямків діяльності нашої компанії. Ми використовуємо якісні зміцнюючі суміші. У команді працюють досвідчені майстри, які досконало володіють різними методами нанесення топпінгових сумішей.
Замовивши монтаж топпінг-підлоги у нас, ви раз і назавжди зможете вирішити проблему утворення тріщин та нерівностей, пилення, стійкості до навантажень.