Професійні системи підлогових покриттів в Україні

Технології влаштування топінгових підлог

Технології влаштування топінгових покриттів

Сьогодні існує широкий асортимент матеріалів, які покращують міцність та захищають бетонні підлоги. Одним з найбільш простих та економічних методів є застосування топінгу – нанесення сухих сумішей на верхній шар бетону під час заливання, з подальшим оздобленням затиральними машинами.

Така технологія є найбільш популярною і широко застосовується у різних сферах будівництва, включаючи виробничі приміщення, автопаркування, склади та торговельні комплекси.

Методи нанесення топінгу для бетонної підлоги

1. Dry-to-wet

При застосуванні топінгу традиційно використовується технологія «сухий по мокрому» (dry-to-wet):

 • Сухий порошок розсипається вручну або спеціальними машинками на поверхні.
 • Покриття залишається на деякий час для просочування вологою з основи.
 • Проводиться фінішна обробка за допомогою дисково-лопатевих машин для максимального зчеплення топінгу з бетоном.


У топінгу, просоченому водою, відбуваються ті самі процеси, що і при схоплюванні і твердінні бетонної суміші. В’язкою речовиною і в тому, і в іншому випадку є цемент. Завдяки цьому топпінг, що схопився, міцно з’єднується з бетоном і тільки серйозні помилки при влаштуванні бетонної підлоги або втручання природних явищ (у разі виконання робіт на вулиці) здатні призвести до відшарування топінгу, що схопився, від поверхні бетону.

2. Wet-to-wet

Ще одна технологія — wet-to-wet (WTW), «мокрий по мокрому»:

 • Топінг змішується з водою.
 • Викладається на новий бетон як додатковий шар.
 • Розрівнюється та обробляється дисково-лопатевою затиральною машиною.
 • За допомогою WTW-технології отримують ідеально рівну та максимально міцну поверхню бетонної підлоги, а також рівномірне фарбування.

На відміну від сухої технології, товщина шару, що зміцнює, при даному способі може бути збільшена в 5-7 разів. Зовні топпінгову підлогу складно відрізнити від полімерного покриття, роботи виконуються в максимально короткі терміни, а матеріали коштують дешевше.

ТЕХНІКА НАНЕСЕННЯ ТОПІНГУ

Головна умова правильної та довготривалої служби бетонної підлоги – дотримання технології при їх заливці та зміцненні. Це досить тривалий та непростий процес:

Етапи робіт

 1. Укладання ізоляції.
  Як ізоляція служить звичайна плівка. Вона покликана запобігти витіканню цементного молочка та уберегти бетонну підлогу від швидкого висихання.
 1. Армування бетону
  Армування – процедура для запобігання тріщиноутворенню, що дозволяє зміцнити топпінгові підлоги, значно збільшивши її експлуатаційні характеристики. В результаті: топпінгові підлоги стають міцнішими; Існує кілька способів армувати бетонні підлоги: в’язка арматурного каркаса, армування звареною металевою сіткою або шляхом додавання в суміш металевої фібри.
 2. Приймання бетону
  Застосовується бетон марки не нижче М300. Приймання здійснюється через бетононасос або прямим зливом з міксера. Перерви між міксерами не повинні перевищувати 30 хвилин. Вібрування бетонної суміші здійснюється за допомогою віброполутера. Це допомагає видалити повітря з бетону та зробити його більш щільним. Головне не переборщити з вібрацією, бо бетон може розшаруватись. Площинність та рівень визначають за допомогою ротаційного лазерного нівеліру та приймача лазерного випромінювання.
 3. Внесення зміцнювального матеріалу
  Внесення топінгу для зміцнення верхнього шару відбувається за допомогою спеціального візка з дозатором. Топінг підлога починає вбирати вологу від бетонного шару.
 4. Затирання верхнього шару
  Спочатку поверхня обробляється дисками з інтервалом між проходами в 20-30 хвилин, бетон з кожним разом стає щільнішим, а фракція шару, що затирається дрібніше. Після того, як сліди від взуття на бетоні будуть глибиною менше міліметра, можна починати обробку бетону лопатями.
 5. Обробка бетонної підлоги рідким полімерним просоченням
  Валиком наноситься на відшліфовану поверхню, зазвичай потрібно не менше 2 шарів просочення. Щоб уникнути пересихання і розтріскування полімерної плівки, що утворилася, її закривають поліетиленом.
 6. Нарізка усаджувальних швів
  Щоб новий бетон не розтріскався, через 2 дні після просочення в ньому нарізаються шви глибиною в 1/3 стяжки. Вони утворюють правильні квадрати із довжиною боку 5 – 6 м. Робота виконується болгаркою із алмазним диском.
 7. Герметизація швів
  Через два тижні після нарізки шви заливаються поліуретановим герметиком.

Ремонт топінгової підлоги

Якісна топпінгова підлога експлуатується тривалий час без будь-яких ремонтних робіт. Однак з часом він може стиратися, через що погіршується початкова текстура. Якщо монтаж був виконаний з порушеннями технології монтажу, топінговий шар може відділятися від бетонної поверхні.

У разі локального відшарування, появи невеликих поверхневих тріщин або надмірної появи пилу проводиться відновлення пошкоджених ділянок:

 • поверхню зачищають за допомогою абразивних пристроїв;
 • проводиться знепилення;
 • наноситься ґрунтовка, яка забезпечує високий рівень зчеплення топінгу з основою;
 • наноситься захисний шар.

Якщо поверхню зруйновано більш ніж на 40%, відремонтувати топпінговий шар неможливо. В цьому випадку проводиться повний демонтаж за допомогою фрезерувальних або дробоструминних інструментів. Далі поверхня знепилюється, наноситься нове захисне покриття.


Топінг для бетонної підлоги – дуже вимогливий матеріал, технологія його нанесення потребує високої кваліфікації майстрів. Не варто виконувати цю роботу самостійно. Найменші порушення здатні спричинити відшарування та руйнування, а відповідно – дорогий ремонт. Займатися облаштуванням топінг-полів мають виключно професіонали, які можуть гарантувати очікуваний результат.

Монтаж підлог даного типу – один із напрямків діяльності нашої компанії. Ми використовуємо якісні зміцнюючі суміші. У команді працюють досвідчені майстри, які досконало володіють різними методами нанесення топпінгових сумішей.

Замовивши монтаж топпінг-підлоги у нас, ви раз і назавжди зможете вирішити проблему утворення тріщин та нерівностей, пилення, стійкості до навантажень.

Прокрутити вгору