Професійні системи підлогових покриттів в Україні

Спортивний майданчик на дачі

Приватний спортивний майданчик

Спортивний майданчик на приватній ділянці

Сучасні приватні будинки рідко обходяться без спортивних майданчиків, особливо, якщо в сім’ї є діти. Адже для здоров’я дітям корисно більше часу проводити на свіжому повітрі, активно займаючись спортом. Безумовно, заняття спортом мають займати важливе місце у житті. На свіжому повітрі спортивні ігри приносять особливе задоволення. Спортивний майданчик у дворі приватного будинку – це можливість вести здоровий спосіб життя та активно проводити час на свіжому повітрі.

Хочете на дачі створити спортивний майданчик, але не знаєте, які спортивні покриття обрати? Ми готові допомогти вам з цим! У цій статті ми розкажемо про те, які спортивні покриття існують і які з них підійдуть для створення ідеального спортивного майданчика на дачі.

Вибір місця для спортивного майданчика

Добре, якщо в найспекотніший час майданчик буде притінений. У той же час, різка строката тінь не дуже підходить для спортивних занять. Активні, а особливо рухливі плями світла та тіні дезорієнтують. Можна розташувати спортивну зону з північного боку від високої будови – його тінь прикриє майданчик від південного сонця.

Для невеликих майданчиків можна передбачити складний або постійний навіс. Він не лише створить тінь, а й захистить від дощу. Щоб не створювати глуху тінь, використовуйте покриття із матового полікарбонату. Крім того, хорошим місцем для спортивних занять, де можна розмістити тренажери або поставити стіл для пінг-понгу чи більярду, стануть засклені веранди, прибудови та зимові сади. Вони дають захист від холоду та опадів, але зберігають візуальний зв’язок із природою.

Якими бувають спортивні майданчики для дачі?

Розмір спортивного майданчика у дворі приватного будинку або для дачі залежить від розмірів ділянки та Ваших побажань щодо її оснащення. Якщо дозволяють кошти та площа ділянки, можна побудувати цілий спортивний комплекс для дачі. Фізкультурний майданчик цілком може бути комбінованим, що враховує потреби різних спортивних дисциплін. Такі спортивні майданчики можуть включати і ділянку для міні-футболу, і тенісний корт, і волейбольний або баскетбольний майданчик, і різні спортивні снаряди і турники для дачі. Але і на маленькій ділянці можна знайти місце для невеликого спортивного комплексу. Спортивні майданчики для дачі абсолютно необов’язково повинні відповідати вимогам для професійного поля.

Яке покриття обрати для спортивного майданчика?

Спортивний майданчик на дачі або у дворі приватного будинку – це відмінна ідея для тих, хто любить займатися спортом і хоче мати свій власний майданчик поблизу. Якщо ви задумалися про створення спортивного майданчика, то однією з найважливіших речей, яку вам потрібно вирішити, є вибір спортивного покриття.

Спортивне покриття – це важлива складова будь-якого спортивного майданчика. Воно повинно бути високоякісним, міцним і зносостійким, щоб забезпечити безпеку гравців і тривалий термін експлуатації. Завдяки спортивному покриттю, ви зможете займатися різними видами спорту – від баскетболу і волейболу до тенісу і футболу.

Після того, як ви визначилися із призначенням, розміщенням та розмірами, потрібно вибрати матеріал покриття. Кожна спортивна дисципліна має специфічні потреби. Вони зумовлені як видом активності, і традиціями. Для деяких видів спорту потрібна спеціальна поверхня. Але, загалом, є кілька загальних характеристик, які застосовуються до будь-якого майданчика для занять на відкритому повітрі. Це – безпека, висока зносостійкість та стійкість до атмосферних факторів.

Безпеку покриття забезпечують його протиковзкі властивості та пружність. Для деяких видів спорту у жорсткості покриття є свої плюси. Але пружна поверхня береже суглоби та запобігає травмам при падінні. Тому сучасні професійні покриття прагнуть підтримувати баланс цих показників.

Покриття на основі гумової крихти

Покриття з переробленої гуми сьогодні, мабуть, лідери серед матеріалів для створення функціональних майданчиків – спортивних і ігрових. Гумові покриття безпечні за рахунок властивостей, що амортизують і протиковзають. Мають високу стійкість — як до стирання та динамічних навантажень, так і до атмосферних факторів. Крім того, таке покриття випускається різних кольорів. А значить – розмітку та зонування того ж баскетбольного майданчика можна виконувати самим матеріалом. І, що важливо, поверхні з гумової крихти легко піддаються ремонту. А взимку гумові покриття дозволяють залити зверху ковзанку.

Пластикові модульні покриття

Виготовляються з екологічно чистих полімерних матеріалів. І, як відомо з назви, збираються як конструктор. Як основа підходить грунт і ущільнена піщана подушка. Але модульність покриття висуває високі вимоги до якості вирівнювання та ущільнення. Гратчаста структура забезпечує стік води. Зручно це покриття і для самостійного укладання. Порівняно з гумовими покриттями, воно більш жорстке.

Наливні покриття

Зручні у нанесенні, але вимогливі до основи та досить дорогі складові. Їх використовують для створення професійних майданчиків для ігрових видів спорту: тенісу, баскетболу, волейболу. Суміші наливних спортивних майданчиків виробляють на основі акрилових смол або поліуретану. Жорсткість покриття відрізняється залежно від його хімічного складу, кількості та характеристик його шарів.

Штучна трава

Це покриття використовують для футбольних полів, тенісних кортів, майданчиків для гольфу. Підійде воно і для комбінованого майданчика – спортивного та ігрового, потрібно тільки правильно підібрати довжину ворсу. Головна перевага перед натуральним газоном – зносостійкість. Живому газону потрібна турбота та увага. Навіть спортивна газонна суміш не буде рада постійним активним навантаженням на неї. Штучний газон абсолютно невибагливий. А в сучасному виконанні — і цілком гарний на вигляд.

Прокрутити вгору